Pierwszy dzień we Florencji

20161010_180130 Po wczorajszym dniu pełnym sukcesów z samego rana spotkała nas przykra niespodzianka. Nigdzie w okolicy nie mogliśmy znaleźć otwartego sklepu spożywczego, dzień zaczęliśmy więc bez śniadania.

Następnie udaliśmy się na pierwsze zajęcia naszego kursu: zarządzanie konfliktem w klasie, inteligencja emocjonalna i zapobieganiu wzajemnemu gnębieniu uczniów. Szkoła w której odbywa się nasz kurs znajduję się około kilometra od nas, więc trafiliśmy bez problemu.

Pierwszy dzień zajęć pozytywnie nas zaskoczył. Po krótkiej integracji zajęliśmy się bardzo konkretnymi problemami, z którymi spotykają się nauczyciele. Dzięki wymianie doświadczeń z innymi uczestnikami kursu oraz sugestiom prowadzącej mamy już kilka pomysłów, które chcielibyśmy wprowadzić w naszej szkole. Nasza grupa jest niewielka, liczy tylko pięć osób. Zajęcia prowadzi Susan, która jest amerykanką mieszkającą we Włoszech.

Po zajęciach ruszyliśmy w miasto! Mieliśmy plan zwiedzić galerię Ufizzi, ale przypadkiem ją minęliśmy i mostem Ponte Vecchio przeszliśmy na drugą stronę rzeki Arno. Tym samym nie zobaczyliśmy dziś prawie żadnego ważnego zabytku Florencji, ale za to zwiedziliśmy mnóstwo wąskich alejek i obejrzeliśmy wiele małych arcydzieł sztuki ulicznej, których nie pokazują w żadnym przewodniku.

Teraz siedzimy w naszym uroczym mieszkanku i odpoczywamy po tym bardzo udanym dniu.