Erasmus plus – 11.10.2016

duomo_di_firenzeNa chwilę przed 9:00 gotowi do nauki zameldowaliśmy się na via Saint’ Egidio 11. Dziś naszą uwagę w szczególny sposób poświęciliśmy dwóm aspektom. Po pierwsze przypatrzyliśmy się wielorakim potrzebom i pragnieniom naszych uczniów, które jeśli pozostaną niezaspokojone mogą prowadzić do ogromnych zniszczeń zarówno w życiu młodego człowieka. Szukaliśmy nowych sposobów pomocy uczniom w zaspokojeniu ich potrzeb. Potrzeby przynależności, poczucia bezpieczeństwa, wolności, siły i jeszcze jednej, ale nie pamiętamy jakiej. Jutro zapytamy prowadzącą kurs, gdyż bez tej cennej informacji nasze pragnienie wiedzy  i potrzeba samorozwoju nie będą zaspokojone. W dalszej kolejności skupiliśmy się na metodach pracy z uczniem rozwijających zdolność pracy w grupie, kreatywność i samodzielność.

Po zajęciach ponownie zwiedzaliśmy Florencję. Podziwialiśmy arcydzieła architektury florenckiego renesansu: kościoły Krzyża Świętego i Świętej Marii Kwietnej. Jutro planujemy odwiedzić Galerie Ufizzi.

4 thoughts on “Erasmus plus – 11.10.2016

1. Właśnie o potrzebach było na ostatnim sobotnim szkoleniu, więc liczymy na korepetycje i świeże spojrzenie z Europy. Dużo zachwycajacego nieba błękitnego, którego braki tu mamy ogromne. Buziaki i uśmiechy Ania P

1. Błękitne niebo mieliśmy dzisiaj troszeczkę. .bo my tu na paracetamolu codzienne. .przeziębienie, zmarznieci, kichamy .było tak zimno, że zakładaliśmy najcieplejsze, co mieliśmy i nie wystarczało. .więc pogoda zdecydowanie słaba. Nie wiem, Polsko, czy Cię to pocieszy :-)