Dzień czwarty – nadrabiamy zaległości oraz neuroeducation & cultural evening

No dobra – parę słów o tym co było wczoraj.

Drugiego dnia były zajęcia integracyjne. Takie fiki-miki, których różne odmiany znacie. Przez trzy godziny ćwiczyłyśmy, żeby zapamiętać 5 imion kursowiczów. Efekt tego jest taki, że ostatecznie pamiętamy, że na kursie jesteśmy z trzema „Maderkami”, Rikardo i Kuną (dlaczego Madziar nazywa się „Kuna” opowiemy po przyjeździe, bo to dość skomplikowane) vel „Księżulek”, który ostatecznie okazał się mnichem Benedyktynem.

WP_20170829_16_53_06_Pro

Gra integracyjna

 Wczoraj Ivan  - nasz nauczyciel, opowiadał o chorwackim systemie edukacji. Potem produkowały się „Maderki” i mówiły o systemie portugalskim. A potem miałyśmy wystąpienie my. Łatwizna! Our educational system has just changed. Last year it was like Croatian educational system, next year it will be similar to Portuguese educational system. Węgierski system edukacji został przełożony na dziś i wyjaśniło się, że „Kuna” jest mnichem, który uczy w katolickiej szkole przy klasztorze benedyktyńskim w Budapeszcie. Wiecej ciekawostek po powrocie.

WP_20170831_10_18_48_Pro_LI

Wykład Węgra. W tle na monitorze węgierski pies z dredami.

Po południu w ramach edukacji kulturowej zaproponowano nam typowy :lol:  dla Dubrownika rejs statkiem śladami bohaterów „Gry o tron”. Poniżej dla zainteresowanych parę zdjęć, w tym schody do Wielkiego Septu, po których spacerowała całkiem naga Cersei (Lena Headey), kiedy jeszcze była matką Joffrey’a Baratheona (Jack Gleeson), zanim Joffrey’a otruli. Nie, Joffrey już nie żył kiedy spacerowała, ale nadal była matką króla, ale innego – Tommena Baratheona. Ja się pogubiłam w tych wszystkich  faktach, ale Dubrownik od strony Adriatyku jest przepiękny.

WP_20170830_18_40_58_Pro_LI

Dziś miałyśmy wykład o budowie i działaniu mózgu. Mózg Ali wymyślił zdanie: „If the brain was simple, people would be so stupid and they couldn’t understand it”. Szczegóły ze szkolenia przedstawimy na posiedzeniu RP. Teraz tylko kilka zdjęć.

WP_20170831_11_36_33_Pro_LI

Teraz szykujemy się do „cultural evening”. Mamy słodycze i gifciki, a do tego program artystyczny. Jeśli widzowie uznają nasz występ za godny sfilmowania udostępnimy wideo w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>